Masa konserwacyjno-pokryciowa FARGUM

FARGUM jest wodną dyspersją asfaltów i syntetycznych kauczuków. Posiada konsystencję gęstej śmietany. W odróżnieniu od innych mas asfaltowych do konserwacji dachu występujących wyłącznie w kolorze czarnym Fargum jest jest koloru ceglastego. Jest bezwonny - nie zawiera łatwopalnych rozpuszczalników organicznych. Łatwo rozprowadza się po dachu za pomocą pędzla, szczotki dekarskiej, czy też pacy. Nie wykazuje tendencji do spływania i kapania, dzięki czemu można go nanosić na powierzchnię o dowolnych spadkach, także pionowe, jednorazową warstwą o grubości do 1 mm. 

Fargum może być nakładany ręcznie lub mechanicznie na suche, jak i lekko zawilgocone podłoże. Prace należy wykonywać wyłącznie przy bezdeszczowej pogodzie, w temperaturze min. +10°C. Jednakże niewskazane jest wykonywanie izolacji w pełnym słońcu, w temperaturach przekraczających 35°C ze względu na zbyt szybkie odparowanie wody.

Podłoże należy wstępnie oczyścić z zanieczyszczeń i nadmiaru luźnej posypki oraz dokonać naprawy zniszczonych fragmentów pokrycia w tradycyjny sposób. Przed przystąpieniem do pracy masę należy dokładnie wymieszać. Przed położeniem warstw zasadniczych podłoże należy zagruntować Fargumem rozcieńczonym wodą w stosunku 1:1.

Fargum najwygodniej jest nanosić na podłoże pasami o szerokości 1,0 - 2,0 m, w warstwach o maksymalnej grubości ok. 1mm. Kolejne warstwy można nanosić po całkowitym wyschnięciu poprzednich, co poznaje się po zmianie barwy z żywo ceglastej na ceglastoczerwoną (czas tworzenia powłoki uzależniony jest od warunków atmosferycznych i np. w temperaturze +20°C i niewielkiej wilgotności powietrza wynosi około 6 godzin). Na powłoki hydroizolacyjne należy stosować co najmniej dwie warstwy Fargumu. Zużycie FARGUMU na jedną warstwę wynosi, w zależności od chropowatości podłoża,  od 0,5 do 1 kg/m2.

Fargum jest materiałem niepalnym i nietoksycznym. Jako materiał ekologicznie bezpieczny nie stwarza żadnych zagrożeń podczas wykonywania prac izolacyjnych. Wszelkie zanieczyszczenia, zabrudzenia oraz narzędzia należy na „świeżo” zmyć wodą, a po wyschnięciu rozpuszczalnikami organicznymi (benzyna, nafta, olej napędowy).